Πανελληνιονίκης ο Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ

Ο Αθλητής κλασσικού αθλητισμού του Α.Ο. Μυκόνου, Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ κέρδισε όπως αναμενόταν στα 20.000 βάδην στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα με τον πάρα πολύ καλό χρόνο, 1 ώρα 25 λεπτά και 48 δευτερόλεπτα. Ο Κυκλαδίτης αθλητής παρά την ασταμάτητη βροχή έδειξε ένα πολύ καλό πρόσωπο, αφού είχε προετοιμαστεί καταλλήλως για τον συγκεκριμένο αγώνα, τερμάτισε πρώτος και ανέβηκε στο πιο υψηλό σκαλί του βάθρου.

Μετά το τέλος του αγώνα ο αθλητής της Μυκόνου είπε: "ήταν ένας αγώνας καθαρά προπονητικού χαρακτήρα, η διαδρομή είχε αρκετό νερό εξαιτίας της βροχής. Συνεχίζω την προετοιμασία μου για τους αγώνες που ακολουθούν και φυσικά το παγκόσμιο πρωτάθλημα".

Τέλος, ο Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ θα πάρει μέρος στον Ευρωπαϊκό κύπελλο βάδην στην Μούρθια της Ισπανίας, τον Μάιο.