Ο Πανναξιακός έμεινε για τρεις μήνες χωρίς νίκη, αφού έχασε από τον Περαμαϊκό με 2-1 στο γήπεδο του Περάματος

Αναζητείται... το τρίποντο

Ο Πανναξιακός ήταν καλός για ογδόντα περίπου λεπτά, όμως στο τέλος γνώρισε ακόμη μία ήττα, αφού έχασε με 2-1 από τον Περαμαϊκό στο γήπεδο του Περάματος. Οι Ναξιώτες να και είχαν καλή απόδοση στον ματς έμεινα για τρίτο μήνα εκτός νίκη, αφού αγνοούν το τρίποντο για περίπου 12 εβδομάδες. Ότι ισχύει για την Μύκονο, ισχύει και για τον Πανναξιακό, αφού όσο αγνοεί το θετικό αποτέλεσμα τόσο ανοίγει η ψαλίδα της διαφοράς από την ομάδα που βρίσκεται στη ζώνη του υποβιβασμού. Οι Ναξιώτες έχουν μόλις 11 βαθμούς του απέκτησαν τις πρώτες αγωνιστικές και η ζώνη είναι στους 18 που έχει το Αιγάλεω. Η ομάδα του Γιώργου Βλαστού στο παιχνίδι με τον Περαμαϊκό έδειξε σημάδια βελτίωσης και όλοι ελπίζουν ότι η άνοδος αυτή στα επόμενα παιχνίδια θα φέρει βαθμούς. Βέβαια το επόμενο εντός έδρας ματς είναι το δυσκολότερο όλης της χρονιάς, αφού οι Ναξιώτες θα βρουν απέναντί τους την ιστορική ομάδα της Ένωσης. Η ΑΕΚ θα παίξει στο ΔΑΚ Νάξου και οι Ναξιώτες όσο και οι υπόλοιποι φίλαθλοι των Κυκλάδων θα έχουν την τύχη να δουν τους παίκτες του Τραϊανού Δέλλα.

Τώρα, όσον αφορά το αγωνιστικό κομμάτι της αναμέτρησης, ο Πανναξιακός ήταν εμφανώς καλύτερος σε σχέση με τα προηγούμενα ματς, αλλά όταν το παιχνίδι πήγε στις λεπτομέρειες, εκεί φάνηκαν οι αδυναμίες της ομάδας της Νάξου. Από την άλλη ο Περαμαϊκός είχε τις λύσεις και... τον Αλέκο Κακλαμάνο, ο οποίος στο 79' με σουτ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του. Ο ίδιος παίκτης στο 84' βρήκε πολύ ωραία τον Λαμπρινάτο, ο οποίος χωρίς δεύτερη σκέψη έκανε το 2-0.

Το μόνο που κατάφερε στη συνέχεια η ομάδα του Γιώργου Βλαστού ήταν να μειώσει το σκορ, στις καθυστερήσεις του ματς με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ντούκα.

ΠΕΡΑΜΑΪΚΟΣ (Βασίλης Στασινόπουλος) Μότος, Σαμαράς (64′ Ανδριαννόπουλος), Χατζηγιαννάκος, Καραγιάννης (73′ Ιατρού), Λαπατάς, Νταλάκος, Ερρίκος, Λαμπρινάτος, Κακλαμάνος, Σιδέρης (55′ Γεωργιάδης), Σεβάι.

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ (Γιώργος Βλαστός) Τσαϊλάκης, Κατσάνης, Τσαρτσάρας, Ανδρεόπουλος (80′ Λίμα), Μεσημέρης, Παναγιωτίδης, Καρούσης (85′ Ευριπιώτης), Μποδώνιας (64′ Μπανακάκης), Βούλγαρης, Ρόβας, Ντούκα.