Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Κυκλάδων η ομάδα του Ηλία Ξενικάκη που επικράτησε με 3-1 του Α.Ο. Σύρου

Εύκολο απόγευμα για Πάγο

Στην επόμενη φάση του κυπέλλου Κυκλάδων βρίσκεται εδώ και λίγη ώρα η ομάδα του Πάγου, που επικράτησε στο γήπεδο της Άνω Σύρου, 3-1 του Α.Ο. Σύρου. Το συγκρότημα του Ηλία Ξενικάκη αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ και για 30 περίπου λεπτά δεν πατούσε καλά στον αγωνιστικό χώρο, κατάφερε να ισορροπήσει το ματς να ισοφαρίσει αρχικά και στη συνέχεια να πάει προηγούμενη με σκορ με 2-1 στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Ο Κάρολος Ρούσσος στο 3' μετά από ατομική ενέργεια έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Ο Σαγκινέτος έπειτα από τριπλή προσπάθεια κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 14'. Από εκεί και πέρα ο Χούρος στο 34' με απευθείας εκτέλεση φάουλ νίκησε τον Συριανό και έφερε το ματς στα ίσα. Ο Πάπιτσης συνεργάστηκε πάρα πολύ ωραία με τον Κ. Ρούσσο και ο πρώτος με πλασέ έκανε το 2-1. Στο 51' ο Χούρος με σουτ έγραψε το τελικό 3-1 για τον Πάγο.