Ήττα στις λεπτομέρειες για Πανναξιακό

Σε εξ αναβολής παιχνίδι για την 8η αγωνιστική του 2ου Ομίλου του Νότου της Γ' Εθνικής ο Άρης Νίκαιας νίκησε εντός έδρας με μεγάλη δυσκολία τον ουραγό της βαθμολογίας Πανναξιακό με 75-72.

Στο πρώτο μέρος του ματς οι φιλοξενούμενοι έδειξαν τα «δόντια» τους στον Άρη και προηγήθηκαν με 36-32 στέλνοντας το μήνυμα ότι μπορούν να φύγουν με ένα μεγάλο διπλό. Στην τρίτη περίοδο οι Νικαιώτες άλλαξαν την εικόνα τους και βρήκαν ρυθμό στην επίθεση με αποτέλεσμα να πάρουν προβάδισμα με 57-53. Όλα κρίθηκαν στο τελευταίο δεκάλεπτο όπου οι γηπεδούχοι με όπλο την εμπειρία τους και την ποιότητα τους πήραν στο τέλος την νίκη με 75-72.

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ 75-72

Διαιτητές: Ντάνος-Τσιμπούρης

Δεκάλεπτα: 18-15, 14-21, 25-17, 18-19

ΑΡΗΣ (Κωνσταντινίδης): Γεωργουσόπουλος 2, Καρβούνης 7(1), Σκιαθίτης, Θαλασιννός 8(2),
Γαλίτης 3, Κόλλιας 13, Στέφος 16, Δρίβας 14(2), Αντωνούσος , Καρυπίδης 12

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ (Βάβουλας): Πολίτης 8(2), Σβορώνος 5, Γεωργιάδης 11(2), Καραγιάννης, Τζίμης 17(2), Μάκαρης, Μάκος 8, Δαχρεντζής 14(1), Καδηγιαννόπουλος 5, Μυλωνάς 4