Ηττήθηκε ξανά από τον Μίλωνα ο Φοίνικας Σύρου

• Δευτέρα, 26 Φεβρουαρίου, 2024 - 22:23
  • /   Eνημέρωση: 27 Φεβ. 2024 - 23:00

Προσπάθησε για την… υπέρβαση, αλλά δεν τα κατάφερε ο Φοίνικας Σύρου ο οποίος γνώρισε τη δεύτερή του ήττα από τον Μίλωνα μέσα σε λίγα εικοσιτετράωρα. Με το παιχνίδι των δύο ομάδων ολοκληρώθηκε η 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Volley league. To «πειρατικό» ήταν εμφανώς καλύτερο από το παιχνίδι της Σύρου, όμως δεν κατάφερε να πάρει κάποιο θετικό αποτέλεσμα, καθώς ο Μίλωνας είναι ομάδα… τετράδας.

Ο Μίλωνας μπήκε καλά στο παιχνίδι και πήρε το πρώτο σετ με 25-21, με τους φιλοξενούμενους να απαντούν με τον ίδιο περίπου τρόπο καθώς ισοφάρισαν σε 1-1 μετά το 21-25. Οι γηπεδούχοι στη συνέχεια πάτησαν… γκάζι καθώς δεν ήθελαν να αφήσουν περιθώρια αντίδραση στην ομάδα της Σύρου και πήραν σχετικά εύκολα τα επόμενα δύο σετ με 25-16 και 25-19.