Η ομάδα της Σύρου επέστρεψε με το τρίποντο πίσω στη βάση της και μπήκε στο κόλπο για την… τριάδα

Νίκη στην Άνδρο πήρε ο Πάγος

Ο Πάγο έδειξε πως βρίσκεται σε καλό… φεγγάρι, καθώς μετά την θετική εμφάνιση παρά την ήττα από την Άνω Μερά κι επικράτησε την αγωνιστική αυτή στην Άνδρο με 0-1 του Ανδριακού. Οι Συριανοί έχοντας ουσιαστικά τον έλεγχο της αναμέτρησης καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και με γκολ του Παπούδη από το πρώτο ημίχρονο, πήρε τη νίκη κι έφτασε τους 7 βαθμούς στο πρωτάθλημα. Ο Νίκος βουτσίνος από την πλευρά του είδε την ομάδα του να δικαιώνεται για την προσπάθειά που κατέβαλε επιστρέφοντας στη βάση της με το τρίποντο στις αποσκευές.

Οι καλύτερες στιγμές της αναμέτρησης

5΄ χωρίς πρόβλημα ο Μαρουδιάς μάζεψε τη μπάλα στο σουτ του Χαχάνη έξω από την μεγάλη περιοχή.

11’ ο Βαγγέλης Ζαννάκης με μακρινό σουτ προσπάθησε να νικήσει τον γκολκίπερ του Πάγου, όμως ο Μαρουδιάς απέκρουσε χωρίς πρόβλημα.

14’ άουτ πέρασε η Κεφαλιά του Μαϊπά, με τον Πάγο να χάνει μία καλή ευκαιρία.

19’ με υπερένταση ο Φιλιππόπουλος στο σουτ από καλή θέση του Μαϊπά.

20’ άουτ πέρασε το σουτ του Μανουδάκη

30’ ο Νίκος Κρίτη με κεφαλιά έπειτα το φάουλ του Ζαννάκη έστειλε τη μπάλα άουτ.

34’ δυνατό αλλά άστοχο το σουτ από τον Χαλκιά

36’ καλή ευκαιρία για τους για τους γηπεδούχους με τον Ζανάκη μετά την σέντρα του Χαζάπη, η μπάλα πέρασε άουτ.

39’ ο Παπούδης με κεφαλιά ψαράκι έπειτα τη σέντρα από αριστερά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και ο Πάγος άνοιξε το σκορ. Το γκολ αυτό έκρινε και την αναμέτρησης, καθώς τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης.

44’ άουτ πέρασε το σουτ του Χαλκιά.

46’ ο Μαρουδιάς χωρίς πρόβλημα απέκρουσε το σουτ του Ζαννάκη

48’ άουτ η μπάλα έπειτα την απευθείας εκτέλεση φάουλ από το κέντρο του γηπέδου από τον Ζαννάκη.

50’ ο Γεράρδης σαν… από μηχανής θεός έδιωξε τη μπάλα πριν αυτήν περάσει τη γραμμή του τέρματος στο σουτ του Γ. Ζαννάκη.

51’ άουτ πέρασε η μπάλα η μπάλα έπειτα την κεφαλιά του Β’ Ζαννάκη

58’ δύσκολα ο γκολκίπερ του Ανδριακού στο σουτ του Μανουδάκη

62’ άουτ πέρασε η μπάλα μετά το σουτ του Σκόρδου

75’ ο Πάγος έμεινε με παίκτη λιγότερο, καθώς μετά από δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Νίκος Μαρουδιάς δέχθηκε την κόκκινη και πήρε πρόωρα το δρόμο προς τα αποδυτήρια.

77’ ο Πάγος έφτασε κοντά στο 0-2 με την κεφαλιά του Ντόγου έπειτα το κόρνερ του Μανουδάκη, ο Φιλιππόπουλος με υπερένταση έκανε την απόκρουση του αγώνα.

ΑΝΔΡΙΑΚΟΣ (Φίλιππος Ανύσης) Φιλιππόπουλος, Χάλας, Σκόρδος Α., Ψαριανός, Κριτής, Ζαννάκης Ε. (77' λ.τρ. Ταμιχτσής), Γλυνός, Μπάμπης (27' λ.τρ. Τηνιακός), Χαζάπης (87' Γρυμάνης), Χαχάνης (46' Βολίκας), Ζαννάκης Γ.

ΑΟ ΠΑΓΟΥ (Νίκος Βουτσίνος) Μαρουδιάς Αθ., Μαρουδιάς Ν. , Αργυρός, Γεράρδης, Βαβουράκης, Ντόγος, Σκορδίλης (87' Σιγάλας), Χαλκιάς, Μαϊπας (90+4 Πιταουλης), Μανουδάκης, Παπούδης(56' Ρούσσος)