Πανθηραϊκός και Αιγάλεω δεν κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη και το παιχνίδι τους ολοκληρώθηκε με το… στείρο 0-0

Μοιράστηκαν τους… βαθμούς

• Τετάρτη, 6 Φεβρουαρίου, 2019 - 06:25
  • /   Eνημέρωση: 6 Φεβ. 2019 - 19:01

Ισόπαλο 0-0 έληξε το ντέρμπι του 7ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας μεταξύ του Πανθηραϊκού και του Αιγάλεω. Οι δύο ομάδες αν και προσπάθησαν να φτάσουν στη νίκη, στο τέλος του ματς αρκέστηκαν στην ισοπαλία και το μοίρασμα των βαθμών. Το «city» μετά το 0-0 στη Σαντορίνη παρέμεινε στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας 32 βαθμούς κι από την πλευρά του ο Πανθηραϊκός με τους 23 παρέμεινε τρίτος.

Τώρα όσον αφορά το αγωνιστικός σκέλος της αναμέτρησης οι φιλοξενούμενοι στο ξεκίνημα και των δύο ημιχρόνων μπήκαν δυνατά και πίεσαν για την επίτευξη κάποιου τέρματος. Όμως, ο Πανθηραϊκός δεν άργησε τόσο στο πρώτο όσο και στο δεύτερο μέρος να ισορροπήσει γρήγορα το ματς και να πάρει έναν ακόμη πολύτιμο βαθμό».

Πανθηραϊκός-Αιγάλεω 0-0 (12:00)

Πανθηραϊκός (Γιάννης Σιλεβίστας): Διαμαντής, Τσίγκρος, Μπιρμπίλι, Παληγεώργος, Κόντι (76΄ Κονσταντίνοφ), Γαϊδαρτζής, Μάνιας (91΄Πολυκρέτης), Λαμπρόπουλος, Ντούμος (83΄Μπουρούς), Λούκας (27΄Πέκα), Αγοραστός.
Αιγάλεω (Θεόφιλος Καλύβας): Γιώρας, Τσαφταρίδης (93΄Ζουμπουλάκης) Μαγκάκης (88΄Ντάγκρας), Παπαζαχαρίας, Παπανικόλας, Μπατής, Παπασάββας (87΄Ιωαννίδης), Γουνδουλάκης, Βέρμπης, Ραχίμ (77΄Μπέλερης), Φαρινόλα.

Πήρε βαθμό, φωνάζει η Θύελλα για το αποτέλεσμα

Η Θύελλα Καμαρίου πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στους Αγίους Αναργύρους μετά το 1-1 με την τοπική ομάδα, όμως μετά το τέλος της αναμέτρησης έδειξε να μην είναι ικανοποιημένη από το αποτέλεσμα, καθώς έχει φοβερά παράπονα από το διαιτητικό τρίο.

Το παιχνίδι μπορεί να μην είχε πολλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, όμως μετά το γκολ της Θύελλας στο 66’ με τον Ερρίκο, οι Καμαριανοί έδειχναν να το ελέγχουν και να είναι αυτοί πολύ κοντά στη νίκη. Όμως ένα κόρνερ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων στέρησε στην Θύελλα όχι μόνο τη νίκη, αλλά και δύο βαθμούς. Οι Κυκλαδίτες υποστήριξαν πως δεν υπήρξε καμία επαφή, επομένως έπρεπε να δωθεί άουτ κι όχι κόρνερ. Στο 94’ μετά την αμφισβητούμενη φάση ο Μαρτίνος με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 1-1, μέσα σε έντονες διαμαρτυρίες.

Άγιοι Ανάργυροι-Θύελλα Καμαρίου 1-1
ΣΚΟΡΕΡ: 90+' Μαρτίνος - 65' Γελαδάρης

ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ ( Σταυριανός): Χανιώτης, Οικονόμου, Μαντίκος (70′ Καμαρινόπουλος), Μεταλλινός, Βιδάλης, Χρόνης, Καζβιρόπουλος, Μαρτίνος, Νταουτάι, Γκεμίσης, Λάλα (61′ Μπίρης).
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ (Μιχάλης): Ανδριόλας, Στασινός (80′ Λυγνός), Γελαδάρης, Μαντούσης, Ρέτζο, Φίλων, Ερρίκος, Γιαννής, Ζανελάρι (89′ Κλιγγόπουλος), Μάκο (70′ Δαβιλάς), Μαυρομάτης (62' Αργυρίου).

Χαλκίδα-Ηλυσιακός 0-1
ΣΚΟΡΕΡ: 85' Μάλτσι

ΑΟ Χαλκίς (Α. Αυλωνίτης): Μπάνκοφ, Μίτσκοφ, Αγγελής, Σχίζας, Πατερίτσας, Γκούρλας, Ντάμπος, Σπυράκης (59΄ Σιλιγαρδάκης), Παπαδάκης, Τσακάροφ, Ρούμπος (80΄ Μπασινάς)
Ηλυσιακός (Δ. Παπασπύρου): Μιχελής, Μέξης, Παπαδημητρίου (70΄ Ρόπας), Πιπίνης, Μουσταφίδης, Αμανατίδης (52΄ Ρενάτο), Λαμπρόπουλος, Μπουσινάκης (93΄ Κόπελας), Μάλτσι, Γκέζος (65΄ Κατσίβελας), Τσίτσαρης.