Η ομάδα της Σύρου επικράτησε εκτός έδρας με 1-2 των Τραχώνων Αλίμου

Δεύτερη νίκη για… Περσέα

Τη δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής γυναικών σημείωσε ο Περσέας Σύρου. Το συγκρότημα του κ. Καραγιάννη επικράτησε εκτός έδρας με 1-1 των Τραχώνων Αλίμου και προσπέρασε την Άνω Μερά στην βαθμολογία. Η ομάδα της Σύρου μετά την ιστορικής σημασίας νίκη την προηγούμενη αγωνιστική επί του Παμπαιανικού στη γήπεδο της Ερμούπολης, συνέχισε τις καλές εμφανίσεις και πρόσθεσε ακόμη ένα τρίποντο στο ενεργητικό του. Τώρα όσον αφορά το αγωνιστικό σκέλος της αναμέτρησης, το ματς ήταν μοιρασμένο καθώς οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο. Οι γηπεδούχες που μπήκαν καλά στο παιχνίδι και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 7’ με την Βενιαμίν. Το σκορ δεν άλλαξε και με το 1-0 οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος η ομάδα της Σύρου μπήκε με περισσότερη ενέργεια και με στόχο την γρήγορη ισοφάριση. Η πίεση ψηλά απέφερε καρπούς καθώς μόλις στο 53’ η Ευσταθιάδου έφερε το ματς στα ίσα (1-1). Η ίδια αθλήτρια στο 76’ έδωσε την πολύτιμη νίκη στον Περσέα έπειτα από ατομική ενέργεια.

ΑΟ τράχωνες Αλίμου: Βαρβαροπούλου, Πουλοπούλου, Παλαιορδάνου (53΄Τσίπι), Θεοδώρου, Τσάτα, Ανδριανάκη (58΄Βαρβαροπούλου), Κουκουβέ (46΄Καμπουράκη), Οτεμπέρη (89΄Σκανδάλη), Κατσίνη., Παπουλίδου, Βενιαμίν

Περσέας Σύρου (Θεόδωρος Καραγιάννης): Αργυροπούλου, Ρούσσου Γ. (83΄Τρουμπετάκη), Καπέλλα Φ., Ευσταθιάδου, Μαρίνου, Μενδρινού (71΄Μπουντούρη Δ.), Καπέλλα, Ν., Καράλλη, Μπουντούρη, Κολοκάθη, Παπαδημάτου (89΄Ρουσσουνέλου).