Βήμα πρόκρισης για την ομάδα του Θεόφιλου Παχατουρίδη μετά την επικράτησή της στο ματς που άνοιξε την αυλαία των μπαράζ

Εύκολα η Μύκονος 6-0 τον Καρτεράδο

Τους βαθμούς της νίκης με χαρακτηριστική άνεση πήρε ο Α.Ο. Μυκόνου στο ματς με τον Καρτεράδο στο πλαίσιο των αγώνων μπαράζ για την συμπλήρωση των ομίλων της δεύτερη φάσης. Η ομάδα του Θεόφιλου Παχατουρίδη μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, αφού δεν ήθελε να… μπλέξει σε περιπέτειες κι από το πρώτο κιόλας λεπτό κατάφερε να ανοίξει το σκορ. Ουσιαστικά το ματς είχε κριθεί από το πρώτο 20λεπτο, όπου οι Μυκονιάτες ήταν μπροστά από το 16’ με 3-0 χάρη στα τέρματα των Αλμπάνη, Ξαγοράρη και Περιάλη. Η συνέχεια όπως ήταν αναμενόμενο άνηκε στο συγκρότημα της Μυκόνου, όπου πλέον πρέπει να θεωρείτε μία από τις ομάδες που θα συμπληρώσουν τους ομίλους της επόμενης φάσης. Από την πλευρά του ο Καρτεράδος προσπάθησε να κρατήσει χαμηλά το σκορ, όμως η ποιότητα και η διαφορά δυναμικότητας με την Μύκονο ήταν εμφανής.

Οι καλύτερες στιγμές και τα γκολ της αναμέτρησης

1’ το συγκρότημα του Θεόφιλου Παχατουρίδη μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση καθώς ήθελε από νωρίς να κλειδώσει την υπόθεση… νίκη. Ο Αλμπάνης με κεφαλιά νίκησε τον Ξαγοράρη κι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

3’ άουτ πέρασε η μπάλα από το σουτ του Ξαγοράρη.

5’ ο Αλεξανδρόπουλος βρέθηκε κοντά σε ένα ακόμη γκολ, όμως δεν κατάφερε να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα έπειτα τη σέντρα του Ηλία.

8’ Ο Ξαγοράρης με σουτ έπειτα τη σέντρα του Ηλία έκανε το 2-0 για τους Μυκονιάτες.

16’ Ο Γιώργος Περιάλης έκανε το 3-0 μετά από σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή.

24’ ο Τηνιακός ποδοσφαιριστής της Μυκόνου σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και τέταρτο της ομάδας του 4-0.

32’ Ο Αλεφραγκής βρέθηκε στην πορεία της μπάλας κι έδιωξε σε κόρνερ έπειτα το σουτ του Αλεξανδρόπουλου.

34’ άουτ πέρασε η μπάλα στο σουτ του Μπαϊρακτάρη.

35’ νέο σουτ από τον Σαλιστάι η μπάλα πέρασε άουτ.

38’ ο Αλμπάνης με κεφαλιά έχασε μεγάλη ευκαιρία για ακόμη ένα γκολ, καθώς η μπάλα πέρασε άουτ.

41’ εκτός αγωνιστικού χώρου κατέληξε το σουτ του Αρβανίτη.

49’ Ο Βλαχόπουλος με ωραίο σουτ από πλεονεκτική θέση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 5-0.

53’ & 65’ άουτ κατέληξαν τα δύο σουτ που επιχείρησε ο Βλαχόπουλος.

73’ ο Ξαγοράρης με εντυπωσιακό τρόπο απόκρουσε το σουτ από πολύ κοντινή απόφαση του Περιάλη.

82’ ο Βλαχόπουλος μετά τη σέντρα του Μπμπάι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Καρτεράδου για να διαμορφώσει το τελικό 6-0 της Μυκόνου.

Διαιτητής ήταν ο κ. Παντελάκης με βοηθούς τους Φαν Άακεν και Νεοκοσμίδη.

ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ (Θεοφύλακτος Παχατουρίδης) Σαββόπουλος (46΄Ψυλλιας), Ηλίας, Παπαδόπουλος, Μπάμπακαρ (33' Μπαϊρακτάρης), Καρατζάς, Αλεξανδρόπουλος (33' Μπομπάι), Ξαγοράρης, Ντουσάι (33' Κάνιουρας), Περιάλης, Αλμπάνης, Σαββόπουλος.

ΚΑΡΤΕΡΑΔΟΣ (Γιώργος Αυγουλέας) Ξαγοράρης Ε. (30' λ.τρ. Αντιμισάρης), Πρέκας, Αλεφραγκής, Φέκας, Τριαντάφυλλος, Νταλλας, Βαρμάζης, Δημητρακόπουλος (14' Ξαγοράρης Ν.), Αρβανίτης, Σελιστάι, Τομόρι.