Για δεύτερο παιχνίδι η ομάδα του Άκη Μπελεγρίνη δεν κατάφερε να νικήσει αν και για 70 περίπου λεπτά έπαιζε με παίκτη παραπάνω

Έμεινε στο… μηδέν η Κ14 της ΕΠΣ Κυκλάδων

Το βαθμό της ισοπαλίας μοιράστηκαν ΕΠΣ Κυκλάδων και Σάμος μετά το τελικό 0-0 στο μεταξύ τους παιχνίδι. Η ομάδα του Άκη Μπελεγρίνη αν και για περίπου 70 λεπτά έπαιξε με παίκτη παραπάνω μετά την αποβολή του Παναγιώτη στο 21’, δεν κατάφερε να φτάσει στην πολυπόθητη νίκη. Οι Κυκλαδίτες για δεύτερο συνεχή ματς είχαν πρόβλημα στην ανάπτυξη του παιχνιδιού καθώς δεν μπορούσαν να βρεθούν μεταξύ τους κι αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να υπάρχουν πολλά αβίαστα λάθη.

Στην… αντίπερα όχθη η ΕΠΣ Σάμου στάθηκε πάρα πολύ καλά στο παιχνίδι, καθώς κατάφερε να κρατήσει μακριά από την εστία της σε πολλές περιπτώσεις την ομάδα των Κυκλάδων.

Η μεγαλύτερη ευκαιρία για… γκολ χάθηκε στο 21΄όταν ο Τσιφούτης δεν κατάφερε να νικήσει τον Τσούρη, με το πέναλτι που εκτέλεσε. Βέβαια στην ίδια φάση υπήρξαν δύο χέρια στην περιοχή, με τον διαιτητή να καταλογίζει το δεύτερο και να δείχνει την κόκκινη κάρτα στον Παναγιώτη.

Από εκεί και πέρα στο δεύτερο ημίχρονο οι Κυκλαδίτες  προσπάθησαν να πιέσουν την Σάμο, είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, όμως οι τυπικά γηπεδούχοι έπαιξαν μαζική άμυνα και κράτησαν ανέπαφη την εστία τους.

Τέλος, η υπόθεση μετά την ισοπαλία στο ματς της Δωδεκανήσου με την Λέσβου παραμένει ανοικτή, όμως για να… έρθει για τις Κυκλάδες θα χρειαστούν στα επόμενα ματς να νικήσει και συνδυασμό αποτελεσμάτων.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Τζέτας με βοηθούς του κ.κ. Ναδής και Τραούδας

Κ14 ΕΠΣ Σάμου: Σουρρής, Ράπτης (54' Τιγανίτης), Χαντές, Παναγιώτης, Κουκουράβς, Κούβδας, Λειβαδάρας (36' Καρούτσος, 54' Καρολοβασίτης) Κατζιώτης, Σταματόπουλος, Καμίλης, Ιωαννίδης (44' Σχοινάς)

Την αποστολή συμπλήρωσαν: Τιγανίτης, Πρίφτης, Κατούτσος, Ζαούτης, Τεληγιάννης, Σχοινάς

Κ14 ΕΠΣ Κυκλάδων (Άκης Μπελεγρίνης): Αποστολόπουλος, Γιουπάι, Χωριανόπουλος, Βλαχάκης, Πούλιος, Κλάρας, Διονυσόπουλος (58' Ράμα), Τσόπελας (41' Μήλας), Νομικός (63' ΛΙβάνιος), Τσιφούτης, Ξαγοράρης (63' Κατσαμπουκάς)

Την αποστολή συμπλήρωσαν: Καπέλλας, Λιβάνιος, Χάνζα, Ξενάκης, Ράμα