Η ομάδα του κ. Χριστοφιλέα έκανε το… καθήκον της και πλέον πάει για το ματς που θα κρίνει την άνοδο με τον Αστέρα Βάρης

Ευρεία νίκη (0-8) η Ελλάς Σύρου στη Σάμο

Η Ελλάς Σύρου νίκησε στη Σάμο με 0-8 και πλέον πάει στον τελικό με τη Βάρης να τα παίξει όλα για όλα για την άνοδο. Οι πρωταθλητές Κυκλάδων, όπως είχαμε αναφέρει σε προηγούμενο άρθρο μας, στο ματς απέναντι στον Πυθαγόρα ήθελε τόσο τη νίκη, όσο και πολλά γκολ για να κρατηθεί μέσα στο κυνήγι της ανόδου. Πλέον οι ομάδες θα πρέπει να κάνουν τον δικό τους απολογισμό, καθώς μόνο ο Ηλύσιακός έχει εξασφαλίσει την άνοδό του στην Γ’ Εθνική κατηγορία.
Τώρα όσον αφορά στο παιχνίδι, η Ελλάς Σύρου είχε τον απόλυτο έλεγχο της αναμέτρησης και δίκαια έφτασε στην ευρεία νίκη με 0-8.Το συγκρότημα του κ. Χριστοφιλέα δημιούργησε πολλές ακόμη ευκαιρίες για γκολ, κάτι που ίσως στο τέλος παίξουν τον δικό τους… ρόλο.

8’ εκτός αγωνιστικού χώρου πέρασε η μπάλα στην προσπάθεια του Παυλόπουλου.

11’ σε κόρνερ έβγαλαν οι αμυντικοί την σέντρα από τα αριστερά του Λαλά.

12’ Άουτ η κεφαλιά του Παυλόπουλου στο κόρνερ του Σκούπρα.

14’ εκτός αγωνιστικού χώρου πέρασε η μπάλα στο σουτ από τα αριστερά της μεγάλης της περιοχής του Περιάλης, έπειτα τη μπαλιά από τον Οικονομόπουλο.

21’ ο Παράβαλος με ωραίο δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή νίκησε τον Συριανό κι έκανε το 0-1 για την Ελλάς.

26’ εκτός αγωνιστική πέρασε η μπάλα στο δυνατό σουτ του Σαράντου έπειτα την εκτέλεση κόρνερ.

27’ ωραίο γκολ με κεφαλιά του Παυλόπουλου έπειτα την σέντρα από τον Μανουδάκη.

30’ τεράστια ευκαιρία από την κεφαλιά του Ογκνιάνοφ η μπάλα πέρασε δίπλα από το κάθετο δοκάρι της Σάμου, έπειτα τη σέντρα από τα δεξιά του Λαλά.

31’ ο Παυλόπουλος έκλεψε τη μπάλα, όμως το σουτ που επιχείρησε έξω από τη μεγάλη περιοχή κατέληξε άουτ.

35’ μικρή διακοπή στο παιχνίδι μετά το σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Λαλά.

37’ σε κόρνερ με υπερένταση έβγαλε ο γκολκίπερ της ομάδας της Σάμου μετά το πολύ ωραίο πλασέ του Παράβαλου από τα αριστερά της μεγάλης περιοχής.

40’ ο Περιάλης μετά την ωραία κάθετη πάσα του Λαλά έκανε το 0-3 για την Ελλάς Σύρου

42’ ο Περιάλης με προβολή στην παράλληλη πάσα του Λαλά έκανε το 0-4 για το συγκρότημα του κ. Χριστοφιλέα.

45’ άουτ πέρασε το σουτ του Παράβαλου έπειτα την κεφαλιά πάσα του Παυλόπουλου.

51’ ο Ογκνιάνοφ μετά την ωραία σέντρα του Μανουδάκης κατέβασε την μπάλα και με πλασέ νίκησε τον γκολκίπερ της Σάμου, κάνοντας το 0-5.

59’ αρκετά πλάγια πέρασε η μπάλα στην κεφαλιά του Οικονομόπουλου, στην σέντρα από τα δεξιά του Λαλά.

63’ τεράστια ευκαιρία για την Ελλάς Σύρου με την κεφαλιά του Παράβαλου, ο Συριανός ενστικτωδώς έδιωξε τη μπάλα μακριά.

66’ άτυχος ο Ρηγούτσος καθώς είδε τη μπάλα να σταματά σε προσπάθειά του στο οριζόντιο δοκάρι του Συριανού.

68’ εκτός αγωνιστικού χώρου πέρασε η μπάλα στην κεφαλιά του Παράβαλου από τη μικρή περιοχή.

71’ χωρίς πρόβλημα ο Συριανός στο μακρινό σουτ του Σκούπρα.

72’ τεράστια ευκαιρία με τον Χρυσανθόπουλο για την ομάδα της Σάμου.

74’ σε κόρνερ η μπάλα στο σουτ του Παυλόπουλου από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

76’ απελπιστικά άουτ πέρασε το σουτ του Παράβαλου από μακρινή απόσταση.

77’ ο Σκούπρα με αριστουργηματική εκτέλεση φάουλ νίκησε τον Συριανό κι έκανε το 0-6 για τους πρωταθλητές Κυκλάδων.

81’ εκτός αγωνιστικού χώρου η μπάλα στο σουτ του Μαϊπά.

82’ ο Παυλόπουλος με ανάποδο ψαλίδι προσπάθησε να νικήσει τον γκολκίπερ της ομάδας της Σύρου, όμως η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Συριανού.

83’ τεράστια ευκαιρία για τους Συριανούς με τον Ρηγούτσο να μην μπορεί να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα καθώς η μπάλα βρήκε σε πόδια αμυντικών και βγήκε σε κόρνερ.

87’ ο Έντσεφ με δυνατό σουτ έκανε το 7-0 για την Ελλάς Σύρου.

88’ ο Παυλόπουλος έχασε μεγάλη ευκαιρία για γκολ καθώς έστειλε εκτός αγωνιστικού χώρου τη μπάλα έπειτα τη σέντρα από τα αριστερά του Παράβαλου.

92’ σε κόρνερ ο Συριανός στο σουτ του Οικονομόπουλου από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

94’ ο Οικονομόπουλος με κοντινό πλασέ έκανε το 0-8 για τους πρωταθλητές Κυκλάδων.