6ος Αγώνας MTB Αντιπάρου

Ο Ναυτικός Όμιλος Αντιπάρου με την υποστήριξη του Δήμου Αντιπάρου και των επαγγελματιών του νησιού, διοργάνωσε με μεγάλη επιτυχία για 6η συνεχόμενη χρονιά ποδηλατικό αγώνα ορεινής ποδηλασίας ΜΤΒ. Οι ποδηλάτες με προεκκίνηση το λιμάνι της Αντιπάρου είχαν συνοδεία οχήματος για 7 χλμ, εκκίνηση δόθηκε στην παραλία του Σωρού, με το αγωνιστικό μέρος από τον Σωρό για 25 χιλιόμετρα και τερματισμό είχαν το λιμάνι της Αντιπάρου με συνολική απόσταση 32 χιλιόμετρα.

Ο αγώνας ήταν open και πήραν μέρος όλοι οι αθλητές οι οποίοι ήταν άνω των 18 ετών.

Η κατηγορία 15-συμμετείχε υποχρεωτικά με υπογραφή γονέα της υπεύθυνης δήλωσης πριν την έναρξη του αγώνα και με αποδοχή των όρων συμμετοχής. Τέλος, η ΕΟΔ Κυκλάδων κάλυψε τον 6ο Αγώνα Mountain Bike Αντιπάρου και οι αθλητές ένιωθαν καθ' όλη τη διάρκεια της διαδρομής μεγαλύτερη ασφάλεια, καθώς ανά πάσα στιγμή υπήρχε η δυνατότητα να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες.