Οι αθλητές των ομάδων είχαν πολύ καλή παρουσία στους Αιγαιοπελαγίτικους αγώνες της Λήμνου

Στη δεύτερη θέση της γενικής κατάταξης ο Πανναξιακός

Άκρως επιτυχημένη ήταν η παρουσία του Πανναξιακού στους Αιγαιοπελαγίτικους αγώνες στη Λήμνο καθώς οι αθλητές, με τα αποτελέσματά τους, έφεραν τον Σύλλογο στη δεύτερη θέση της γενικής κατάταξης.

Ο Πανναξιακός με τους 105 βαθμούς συνολικά ολοκλήρωσε τον αγώνα στη δεύτερη θέση, μία πίσω από τον πρώτο ΑΣ  Έφηβο Χίου με τους 139 βαθμούς. Στην τρίτη θέση της γενικής κατάταξης  βρέθηκε η ΕΝ. Καζώνης – Κάλυμνος 2000. Ο Α.Ο. Μυκόνου στους 33ους Αιγαιοπελαγίτικους αγώνες κατάφερε να συγκεντρώσει  40 βαθμούς, ο Ανδριακός 9, ο Α.Ο. Πάρου 7, ο Αίαντας Τήνου 4, και ο Α.Σ. Θήρας «Ήφαιστος» 1.

Η ανακοίνωση της διοίκηση του Πανναξιακού

"Το Δ.Σ. του Πανναξιακού Α.Ο. και συγκεκριμένα το τμήμα στίβου του συλλόγου συγχαίρει τους πρωταθλητές στίβου όλων των κατηγοριών του συλλόγου που διέπρεψαν με την εμφάνισή τους και τις επιδόσεις τους, στους Αιγαιοπελαγίτικους αγώνες που έγιναν στην Λήμνο το διήμερο 08-09/10/2022.

​Συγκεκριμένα η ομάδα κατέκτησε 8 χρυσά μετάλλια και αναδείχτηκε Πολυνίκης του θεσμού και κατέκτησε την δεύτερη θέση στη γενική βαθμολογία των συλλόγων του Αιγαίου.