Θετική εμφάνιση οι έφηβοι του Άρη απέναντι στον πρωταθλητή Περιστεριώνα

Την ήττα με σκορ 51-64 γνώρισαν οι έφηβοι του Άρη Σύρου από τον Περιστεριώνα Τήνου, σε παιχνίδι που διεξήχθη στο κλειστό του αθλητικού Κέντρου του Δήμου Σύρου – Ερμούπολης "Δημήτριος Βικέλας".

Η επιστροφή του συλλόγου στο πρωτάθλημα της ΕΣΚ Κυκλάδων μετά από απουσία ενός χρόνου συνοδεύτηκε από μία ελπιδοφόρα εμφάνιση, καθώς η ομάδα αποτελούταν από 4 έφηβους και 5 παίδες οι οποίοι είχαν κάνει μόλις μία προπόνηση όλοι μαζί, ενώ παράλληλα απέναντί τους είχαν την πρωταθλήτρια Κυκλάδων ομάδα της Τήνου. Πρωταθλητές Κυκλάδων μπήκαν καλύτερα στο ματς, είχαν τον έλεγχο στα τρία πρώτα δεκάλεπτα καθώς ήταν μπροστά στο επιμέρους σκορ, όμως η τέταρτη περίοδο ανήκει στην ομάδα της Σύρου. Οι έφηβοι του Άρη δεν το έβαλαν κάτω πήραν έκλεισαν την περίοδο στο +11 και μείωσαν την συνολική διαφορά στο -13. Οι φίλοι του μπάσκετ είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν ένα ωραίο σχετικά παιχνίδι, με καλές φάσεις κι από τις δύο πλευρές.

Άρης Σύρου – Περιστεριώνας 51-64

Δεκάλεπτα: 8-17, 7-12, 15-25, 21-10

Άρης Σύρου: Χατζαντώνης 10, Μόρκος 7, Λημναίος 3, Βαμβακούσης 2, Κολσούζογλου 7, Δάσκος 22, Κοπανιτσάνος, Δρόσος, Καρυστινός

Περιστεριώνας Τήνου: Αντάλης 2, Μπινιάκου 17, Παγανέλης 16, Καμπέρι 12, Χατζίρης 6, Μπον 2, Πετρόπουλος 9, Πόντης, Χαρικιόπουλος, Κορνάρος, Σπέντζαρης