Παρέμεινε στην κορυφή του ομίλου η Κ14 του Α.Ο. Μυκόνου

Μία ακόμη νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό της η ομάδα της Κ14 του Α.Ο. Μυκόνου, η οποία επικράτησε με 6-1 του Νέου Α.Ο. Σύρου. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και δίκαια έφτασαν στη νίκη. Το σκορ για την ομάδα της Μυκόνου διαμορφώθηκε σχετικά νωρίς στο παιχνίδι, καθώς ο Ζωγράφος στο 7΄ με πλασέ έκανε το 1-0. Ο Χαλίλι στο 11΄, μετά από ωραία ενέργεια, διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων (2-0). Ο Νιπόλλι με δύο δικά του γκολ έφερε στο σκορ στο 4-0 για την Μύκονο, ενώ πριν κλείσει το πρώτο ημίχρονο ο Γκελάι έκανε το 5-0, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο, όπως ήταν λογικό, ο ρυθμός έπεσε, καθώς ήδη οι γηπεδούχοι είχαν εξασφαλίσει τη νίκη. Η ομάδα της Σύρου από την πλευρά της στο δεύτερο μισό του αγώνα πίεσε για το γκολ ώστε να μειώσει το σκορ. Ο Κατσαμπούκας, μετά τις δύο πολύ μεγάλες ευκαιρίες που είχαν οι Συριανοί, μείωσε σε 5-1 με ωραίο τελείωμα. Το τελικό 6-1 διαμορφώθηκε στο 61΄ με το πλασέ του Φιορεντίνου.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ζαράνης με βοηθούς τους κ.κ. Σαμοθράκης και Σαργόλογο

Α.Ο. Μυκόνου: Κίτσος, Ντρέτσα, Ντρέου, Παπακωνσταντίνου, Νίπολλι, Χανιώτης, Χαλίλι, Γκελάι, Ζωγράφος, Γιαννόπουλος, Κωτσέλης

Αγωνίστηκαν οι: Χασκάι, Δημητριάδης, Παπαγιάννης, Σκούρτι, Ζντράβα, Όντρι, Φιορεντίνος

Νέος Α.Ο. Σύρου: Καπέλλας, Χαραράς, Ζαχαρίου, Πρέκας, Μπαρμπούνης, Χαϊντίνι, Χατζαντώνης, Αρακάς, Διατσίλης, , Χαραράς Ε., Καραπάνος

Αγωνίστηκαν και οι: Αρακάς Α., Διατσίδης Γ., Πρίντεζης, Ρούσσος Μ., Πρέκκας Θ.