Εύκολα στην επόμενη φάση του κυπέλλου η Ελλάς Σύρου

• Τρίτη, 28 Φεβρουαρίου, 2023 - 06:10
  • /   Eνημέρωση: 28 Φεβ. 2023 - 14:00

Εύκολο ήταν το έργο της Ελλάς Σύρου απέναντι στον Α.Ο. Σερίφου, στο πλαίσιο της 2ης φάσης του κυπέλλου Κυκλάδων. Το συγκρότημα του Κώστα Παπαδόπουλου επικράτησε με 1-4 της ομάδας της Σερίφου και εξασφάλισε το εισιτήριο για την επόμενη φάση. Οι φιλοξενούμενοι ταξίδεψαν με πολλές απουσίες στη Σέριφο, καθώς ο Έλληνας τεχνικός δεν θέλησε να διακινδυνεύσει κάποιον τραυματισμό και ταυτόχρονα θέλησε να δώσει χρόνο συμμετοχής σε αθλητές που μέχρι σήμερα δεν είχαν παίξει αρκετά. Ο Παυλόπουλος στο 15’ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του και οι φιλοξενούμενοι έπειτα τα τέρματα του Οικονομόπουλου (20’) και του Πρίντεζη, έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο μπροστά με 0-3.
Η εικόνα του αγώνα στο δεύτερο ημίχρονου άλλαξε, αφού ο ρυθμός έγινε πιο αργός μιας και τα πάντα είχαν κριθεί. Οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν από την πλευρά τους την χαλάρωση των Συριανών και μείωσαν σε 1-3 στο 55’ με τον Τσελάμη και στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Παυλόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 1-4 για την Ελλάς.
Τώρα, η ομάδα του κ. Παπαδόπουλου περιμένει να μάθει τον επόμενο αντίπαλό της στο κύπελλο με την κλήρωση να έχει προγραμματιστεί για την Τρίτη 28 Φεβρουαρίου.

Α.Ο. Σερίφου – Ελλάς Σύρου 1-4

Διαιτητής: Ζαράνης, βοηθοί: Ρούσσος-Σαμοθράκης

ΑΟ Σερίφου: Γούναρης, Μποφίλιος, Μπουρής (22′ Παρίσης Δ.), Παγιολάρι, Τσελάμη, Γιαννακοδήμος (22′ Παπαδόπουλος), Γαβριήλ (22′ Αδεπιανάκης), Βαλσαμάκης, Χαλίλι (22′ Μαγουλάς), Παππάς, Αράπι (22′ Παρίσης Π.), Τσελάμη, Καμούδης

Ελλάς Σύρου: Μώτος, Πρίντεζης, Παράβαλος, Μανουδάκης, Έντσεφ, Οικονομόπουλος, Μπακατσέκος, Μαϊπάς, Λάλας, Νομικός, Παυλόπουλος,