Οι γυναίκες της Ερμούπολης γνώρισαν την ήττα από την Α.Ε. Σαντορίνης και στα δύο ματς που δόθηκαν στο νησί της Σαντορίνης

Διπλή νίκη της Α.Ε. Σαντορίνης

• Πέμπτη, 12 Δεκεμβρίου, 2019 - 06:22
  • /   Eνημέρωση: 12 Δεκ. 2019 - 19:00

Δύο σερί νίκες σημείωσαν οι Γυναίκες της Σαντορίνης απέναντι στον Α.Ο Ερμούπολης. Οι περσινές πρωταθλήτριες  έφτασαν μέσα σε ένα εικοσιτετράωρο σε δεύτερη νίκη μετά και το 30-53. Το παιχνίδι αρχικά ήταν υποτονικό καθώς το πρωινό ξύπνημα επηρέασε και τις δύο ομάδες.  Οι αθλήτριες του Ανδρέα Μαύρου δεν κατάφεραν να ακολουθήσουν σε ρυθμό την ομάδα της Σαντορίνης με αποτέλεσμα να βρεθούν από την αρχή πίσω στο σκορ. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με την Α.Ε. Σαντορίνης να είναι μπροστά στο σκορ με 3-12. Η εικόνα της αναμέτρησης δεν άλλαξε ούτε στη δεύτερη περίοδο με τις τυπικά φιλοξενούμενες να αυξάνουν συνεχώς τη διαφορά και να πηγαίνουν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με το +21 (9-31). Το παιχνίδι κύλησε χωρίς καμία συγκλονιστική εξέλιξη καθώς η διαφορά διατηρήθηκε και στο δεύτερο μέρος και το τελικό σκορ να δίνει ένα ακόμη ροζ φύλλο αγώνα στην Α.Ε. Σαντορίνης.

Α.Ο. Ερμούπολης – Α.Ε. Σαντόρίνης 30-53

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σελλήνας, Σαμοθράκης

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 3-12, 9-31, 20-42, 30-53

ΑΟ ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ (Ανδ. Μαύρος): Κοτσιπετσίδου 12 (1), Βρούτση 8 (1), Δεβεζόγλου 4, Διαγούπη – Τσαπαλιάρη 6, Βενέτη, Ρούσσου, Μιμόγλου.

ΑΕ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ (Θοδ. Μάμμος): Βαρβαρήγου 4, Τσούπα Μ. 11 (1), Σελάμι, Χάλαρη, Τσούπα Π. 9 (1), Παπαϊωάννου 6 (1), Τρούνι 5 (1), Γούσια 1, Αργυρού 4, Σκαπινάκη 2, Ξαγοράρη 9, Φουστέρη 2.

Α.Ε. Σαντορίνης – Α.Ο. Ερμούπολης 65-43

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σέλληνας, Σαμοθράκης

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-12, 40-18, 50-31, 65-43

ΑΕ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ (Θοδ. Μάμμος): Βαρβαρήγου 4, Τσούπα Μ. 6, Σελάμι 4, Χάλαρη, Τσούπα Π. 15, Παπαϊωάννου 7, Τρούνι 13 (3), Γούσια, Αργυρού, Σκαπινάκη, Ξαγοράρη 8 (2), Φουστέρη 8.

ΑΟ ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ (Ανδ. Μαύρος): Κοτσιπετσίδου 14, Βρούτση 11, Δεβεζόγλου, Διαγούπη-Τσαπαλιάρη 11, Βενέτη 3 (1), Ρούσσου 2, Μιμόγλου 2.