Πέρασαν από την Σαντορίνη οι κορασίδες του Α.Ο. Πάρου

Με το ροζ φύλλο αγώνα επέστρεψαν στη βάση τους οι κορασίδες του Α.Ο. Πάρου. Τα κορίτσια του κ. Ζαμπακόλα επικράτησαν με 43-72 της Α.Ε. Σαντορίνης και απέκτησαν μεγάλο προβάδισμα για την συμμετοχή τους στην τελική φάση του πρωταθλήματος. Οι φιλοξενούμενες μπήκαν από την αρχή του ματς δυνατά και κατάφεραν να ελέγξουν τον ρυθμό. Οι Παριανές έκλεισαν το πρώτο δεκάλεπτο με διαφορά οκτώ πόντων (10-18) κι έκτοτε δεν κοίταξαν ποτέ πίσω. Στο ημίχρονο το σκορ ήταν 22-41, με το δεύτερο μέρος του αγώνα να είναι τυπικής διαδικασίας, αφού οι κορασίδες της Πάρου έδειχναν πολύ καλά στοιχεία.