Ο Πανναξιακός επικράτησε με 66-63 του ΑΠΑΣ ΤΑ Φανάρια στον τελικό του Final-4 και κατάκτησε το πρωτάθλημα Κυκλάδων

Συγκλονιστικό φινάλε

• Δευτέρα, 29 Απριλίου, 2013 - 06:10
  • /   Eνημέρωση: 29 Απρ. 2013 - 7:40

Ο Πανναξιακός επικράτησε στον τελικό του Final-4 των Φαναριών με 66-63 και κατέκτησε το πρωτάθλημα Κυκλάδων. Το παιχνίδι ήταν συγκλονιστικό και κρίθηκε με τρίποντο του Πανναξιακού 3'' πριν το φινάλε του παιχνιδιού. Τα Φανάρια αν και βρίσκονταν κατά τη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης πίσω στο σκορ με επτά έως και δέκα πόντους, στο τέλος κατάφεραν και πέρασαν με έναν πόντο μπροστά. Οι πρωταθλητές δεν έχασαν την ψυχραιμία τους και με τρίποντο στο φινάλε πήραν τη νίκη – τίτλο.

Οι φίλαθλοι και των δύο ομάδων γέμισαν το κλειστό γυμναστήριο του Αθλητικού Κέντρου του Δήμου Σύρου – Ερμούπολης “Δημήτριος Βικέλας” και δημιούργησαν μία φανταστική ατμόσφαιρα.

Την τρίτη θέση κατέλαβε η ομάδα του Άρη Σύρου και την τέταρτη ο Α.Ο. Ερμούπολης.