Νίκη "χρυσάφι" για τον Α.Ο. Σύρου στην Άνω Μερά

Τεράστια βαθμολογική νίκη σημείωσε πριν από λίγο ο Α.Ο. Σύρου στην Μύκονο αφού επικράτησε της Άνω Μεράς με 1-3. Οι Συριανοί ήταν καλύτεροι κατά τη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης δεν κινδύνευσαν σε κανένα σημείο παρά μόνο στο γκολ που δεχτήκαν και στο 2ο ημίχρονο έκαναν ότι ήθελαν εντός του αγωνιστικού χώρου. Ο Καπλάνης στο 7’ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Μάκη Bαρθαλίτη και ο Γιογιος στο 38’ έφερε το παιχνίδι στα ίσια.

Στην επανάληψη η ομάδα της Σύρου είχε δοκάρι  με τον Σαγκινέτο και ο ίδιος παίχτης λίγο αργότερα εκμεταλλεύτηκε αμυντικό λάθος της Άνω Μεράς και έφερε την ομάδα του μπροστά στο σκορ. Ο Μουράι με σουτ απ τα 30 μέτρα σφράγισε την μεγάλη νίκη για την ομάδα του.

Αναλυτικό ρεπορτάζ στο αυριανό φύλλο της εφημερίδας. Σε λίγη ώρα θα υπάρξει βίντεο με τις καλύτερες στιγμές από το παιχνίδι.