Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν στο εξ αναβολής παιχνίδι της 12ης αγωνιστικής Πανναξιακός και Ελλάς Σύρου

Διατήρησε το αήττητο, έμεινε στο μηδέν στη Νάξο η Ελλάς

• Τρίτη, 21 Φεβρουαρίου, 2023 - 17:26
  • /   Eνημέρωση: 21 Φεβ. 2023 - 18:34

Στο μηδέν έμειναν Πανναξιακός και Ελλάς Σύρου στο εξ αναβολής παιχνίδι της 12ης αγωνιστικής. Ένα παιχνίδι που θα ξεχαστεί γρήγορα, καθώς η εικόνα και των δύο ομάδων δεν ήταν και η καλύτερη. Πανναξιακός και Ελλάς Σύρου σπατάλησαν περίπου μία ώρα παιχνιδιού, μέχρι δηλαδή να αποφασίσουν να επιτεθούν προς τις αντίπαλες εστίες.

Οι γηπεδούχοι είχαν τις σημαντικότερες ευκαιρίες στο ματς, αφού έφτασαν κοντά στο γκολ σε δύο περιπτώσεις, όμως ισάριθμες φορές ο Παπαδόπουλος έδειξε τα πολύ καλά αντανακλαστικά του.

Η Ελλάς Σύρου με τη δεύτερή της ισοπαλία στο πρωτάθλημα έφτασε τους 29 βαθμούς, έχοντας αφήσει πίσω της τόσο τον Πανναξιακό, όσο και τον Α.Σ. Σαντορίνης, που έχουν από 16 και πλέον είναι πολύ κοντά και στην μαθηματική εξασφάλιση του πρωταθλήματος.

Τέλος, θα πρέπει να σημειώσουμε εδώ πως για πρώτη φορά τη φετινή σεζόν η ομάδα της Σύρου δεν καταφέρνει να σκοράρει κι αυτό γιατί ο Πανναξιακός έπαιξε σωστά και κράτησε μακριά από την εστία του, τους παίκτες του Κώστα Παπαδόπουλου.

Οι καλύτερες στιγμές της αναμέτρησης

15’ η πρώτη υποψία φάσης μέσα στην περιοχή της Ελλάς Σύρου, με τον Πίντο να σπάει τη μπάλα για τον Ραπτόπουλο, όμως οι αμυντικοί των φιλοξενούμενων κατάφεραν να τη διώξουν μακριά.

57’ εκτός αγωνιστικού χώρου πέρασε η μπάλα στο σουτ του Ραπτόπουλου από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

58’ μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα της Σύρου με το γυριστό σουτ του Παυλόπουλου στην σέντρα από τα δεξιά του Πρίντεζη.

61’ εκτός αγωνιστικού χώρου η μπάλα στο μακρινό σουτ του Σταμούλη.

62’ φάουλ του Σταμούλη πάνω στον Πίντο λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή του Παπαδόπουλου.

63’ δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι της ομάδας της Σύρου πέρασε το φάουλ που εκτέλεσε απευθείας ο Γκαστόν.

65’ στα χέρια του Βακαλόπουλου η μπάλα έπειτα το σουτ του Σκούπρα από πλεονεκτική θέση.

70’ με υπερένταση ο Παπαδόπουλος στο πολύ καλό σουτ από μακρινή απόσταση του Γκαστόν. Η καλύτερη στιγμής μέχρι στιγμής της αναμέτρησης, με τους γηπεδούχους να φτάνουν πολύ κοντά στο γκολ. Ο γκολκίπερ της ομάδας της Σύρου έδειξε για ακόμη μία φορά τα πολύ καλά αντανακλαστικά του.

77’ νέα μεγάλη ευκαιρία με για τον Πανναξιακό με τον Φράγκου και τον Παπαδόπουλο να κρατά το μηδέν για την εστία του.

85’ ο Παυλόπουλος έκλεψε τη μπάλα στον χώρο της μεσαίας γραμμής, βγήκε στην κόντρα, όμως το σουτ που επιχείρησε έξω από τη μεγάλη περιοχή σταμάτησε πάνω στον Βακαλόπουλο.

91’ μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους με το σουτ του Σκούπρα μέσα από την μεγάλη περιοχή.

Παννακιακός: Βακαλόπουλος, Βαθρακοκοίλης, Καφετζής, Γιαννής, Γιαννακόπουλος, Λίκα, Πίντο, Γκαστόν, Φράγκου, Τσουρής, Ραπτόπουλος.

Στον πάγκο ήταν: Γιαννούλης, Πρεβόλης, Καρβούνης, Ποθητός, Φράγκου, Μιχαήλ.

Ελλάς Σύρου (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος, Λαλάς, Πρίντεζης, Σκούπρα, Οικονομόπουλος, Έντσεφ, Μπακατσέλος, Παυλόπουλος, Παράβαλος, Μανουδάκης, Σταμούλης.

Στον πάγκο ήταν: Νομικός, Ρηγούτσος, Μώτος, Κολλιάκος, Περιάλης.