"Φωτιά" στον όμιλο έπειτα απο την νίκη της Άνω Μερας

Τελικό σκορ: Άνω Μερά - Α.Ο. Σύρου 3-1

Καλησπέρα από το γήπεδο της Άνω Μεράς, όπου η "Κοινή Γνώμη" θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε.

Α.Ο Σύρου (Βαρθαλίτης): Συριανός, Μανουδάκης, Κόκκαλης, Παπαδάκης, Μαραγκός, Τερόλης, Μουράι, Μπαλόπιτας, Ξυγκάκης, Ραμπαβίλας, Καπλάνης

Άνω Μερά (Τζιόβας): Πουλάκης, Κουτσούκος, Δήμα, Κεκελής, Κεραμιδάς, Τσελάι, Τουρέ, Ντιαγέ, Γιόγιος, Κουκάς, Τσάλμας

1' Κεφαλιά από τον Τσιάλμα απόκρουση με τα ακροδάχτυλα ο Συριανός

12' Σούτ του Τουρέ, η μπάλα βρίσκει σε παίκτη της ομάδας της Σύρου και η μπάλα καταλήγει σε κόρνερ

35΄ Σουτ του Γιόγιου η μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Συριανού

45+ Γκολ για την ομάδα της Άνω Μεράς με καρφωτή κεφαλιά του Κουκά

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Ο Α.Ο Μυκόνου με γκολ του Αμπαδίνη (48΄) άνοιξε το σκορ στη Μήλο και προηγείται 1-0 του Παμμηλιακού

60' Σέντρα του Γιόγιου κεφαλιά του Τσιάλμα πάνω απ το οριζόντιο δοκάρι του Συριανού​

63' Γκολ για τον Α.Ο. Σύρου με κεφαλιά του Ξυγκάκη ο οποίος φέρνει το παιχνίδι στα ίσια 1-1

69' Ανατροπή του Τσιάλμα από τον Μαραγκό ο διαιτητής δίνει πέναλντι. Ευστοχεί ο Τσιάλμας και η Άνω Μέρα ξανά μπροστά στο σκορ με 2-1

74' Κόκκινη κάρτα στον Τσιάλμα έπειτα από σκληρό μαρκάρισμα στον Μανουδάκη

86' Γκολ για την Άνω Μερά 3-1. Σέντρα του Ντιαγέ από τα δεξιά σουτ μέσα απ την περιοχή από τον Μπούμπουρη που στέλνει την μπάλαστα δίχτυα

Τέλος του αγώνα. Τελικό σκορ 3-1. Η Άνω Μερά κερδίζει 3 πολύτιμους βαθμούς και βάζει φωτιά στον όμιλο.