Ο Φοίνικας με νίκη απέναντι στον Άρη το Σάββατο εξασφαλίζει μία θέση στην Ευρώπη την επόμενη αγωνιστική περίοδο

Κλειδώνει την 5η θέση

Ο Φοίνικας με νίκη το Σάββατο κάνει το 2-0 και κατακτά την πέμπτη θέση του βαθμολογικού πίνακα και εξασφαλίζει μία θέση στην Ευρώπη. Οι Συριανοί πέρασαν εύκολα από τη Μίκρα πριν από μία εβδομάδα, αφού επικράτησαν με 3-0 σετ και θέλουν να επαναλάβουν την ίδια εμφάνιση, ώστε να μην μπουν σε περιπέτειες. Ο Δημήτρης Ανδρεόπουλος έχει στη διάθεσή του, όλους σχεδόν τους αθλητές, μοναδική εξαίρεση είναι ο Κοβάσεβιτς, που η συμμετοχή του θα κριθεί την τελευταία στιγμή. Σύμφωνα με τα όσα έχει κάνει γνωστά η διοίκηση της ομάδας, για το παιχνίδι με τους Θεσσαλονικής η είσοδος στο γήπεδο θα είναι δωρεάν. Το ενδιαφέρον του κόσμου είναι μεγάλο για το συγκεκριμένο παιχνίδι κι έτσι αναμένεται το γήπεδο να είναι γεμάτο. Το Σαββατιάτικο ματς ίσως είναι και το τελευταίο για την ομάδα του Φοίνικα και οι φίλοι της ομάδας θέλουν να χειροκροτήσουν τους αθλητές του “πειρατικού” για τελευταία φορά, αφού γνωρίζουν ότι κάποιοι απ' αυτούς δεν θα είναι την επόμενη αγωνιστική περίοδο στην ομάδα.

Σάββατο 13 Απριλίου 2013

Μίκρα: Άρης Α.Σ. - Φοίνικας Σύρου 0-3 (22-25, 22-25, 19-25) (νίκες: 0-1)

Θέσεις 5-6 - 2ος αγώνας

Σάββατο 20 Απριλίου 2013

Σύρος, «Δ. Βικέλας» 19.00: Φοίνικας Σύρου - Α.Σ.Άρης

Διαιτητές: Ονόπας, Παπαδογούλας. Παρατηρητής: Ακαρέπης, Επόπτες: Μπαρμπούνης, Βρούτσης. Γραμματεία: Πιρπινιά

Θέσεις 5-6 - 3ος αγώνας (αν χρειαστεί)

Κυριακή 21 Απριλίου 2013

Διαιτητές: Παπαδογούλας, Ονόπας. Παρατηρητής: Ακαρέπης, Επόπτες: Παπαδημητρίου, Μπαρμπούνης. Γραμματεία: Παναγιωτίδης