Στενή Τήνου και Α.Ο. Σύρου διασταυρώνουν αυτή την ώρα τα “ξίφη” τους στην Τήνο

Χ το ημίχρονο, καλύτεροι οι γηπεδούχοι

• Σάββατο, 23 Νοεμβρίου, 2013 - 16:02
  • /   Eνημέρωση: 23 Νοε. 2013 - 17:06

Ισόπαλο 0-0 έληξε το πρώτο ημίχρονο μεταξύ της Στενής Τήνου και του Α.Ο. Σύρου. Το ματς ξεκίνησε τις 3 το μεσημέρι και πριν λίγα λεπτά άρχισε το δεύτερο μέρος.

Οι Συριανοί μπορεί να θεωρούν τους εαυτούς τους τυχερούς αφού οι γηπεδούχοι έχουν χάσει πέντε – έξι κλασσικές ευκαιρίες και το μόνο που μπορεί να θυμάται η ομάδα του Μάκη Πούλου στο πρώτο μέρος ήταν το δοκάρι στην κόντρα του Ελ Κάντι πάνω στον τερματοφύλακα.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στο παιχνίδι πέρασε ο Λεονάρδος Πρίντεζης.

Στο 70', το 0-0 παραμένει στο παιχνίδι, όπως και η εικόνα του αγώνα, η Στενή είναι καλύτερη κι έχει χάσει κάποιες σημαντικές ευκαιρίες για γκολ. Προβληματική η εικόνα των Συριανών... Τύχη και Καραμαλίγκας κρατούν το μηδέν για τον Α.Ο. Σύρου.

Στο 80' Γκοοοοοοοολ ο Λεονάρδος Πρίντεζης άνοιξε το σκορ για τον Α.Ο. Σύρου (0-1).

Ολοκληρώθηκε το ματς στην Στενή, ο Α.Ο. Σύρου επικράτησε με 0-1 και χάρη στο τέρμα που σημείωσε ο Πρίντεζης.